Echt advies? Plan een afspraak >

4.2 / 5 op basis van 10311 Trustpilot beoordelingen

Binnenkijken in de badkamer van Tonny

Binnenkijken bij Tonny: van behelpen naar genieten in de nieuwe badkamer

Geplaatst op: 31 maart 2026

Soms weet je het ineens: zo wil je niet langer douchen. Voor Tonny (65) was de keuze voor een nieuwe badkamer geen spontane ingeving, maar een optelsom van kleine ergernissen. Een badkamer die nét niet werkt, dingen die je elke dag gaan opvallen: hij was er klaar mee. Samen met Brugman gaf hij zijn badkamer een nieuwe look, een andere indeling, meer comfort en vooral meer plezier. “Ik ben echt blij dat ik die stap heb genomen!”

Tonny staat in zijn nieuwe badkamer en kijkt even om zich heen. Rust, ruimte: alles klopt. Het is bijna niet meer te vergelijken met hoe het ooit was. “De oude badkamer zat er al in toen ik het huis kocht in 2009 en was pas twee jaar oud”, vertelt hij. “Op zich kon het nog wel, maar het was allemaal een beetje behelpen.” Hij lacht. “De vorige douche zat in een badkuip en er was geen scherm. Altijd als mijn vriendin of ik gedoucht hadden, was de badkamer helemaal nat. Dan ga je toch denken: dit kan beter.”

Douche

Van twijfel naar besluit

Toch duurde het even voordat Tonny de knoop doorhakte. “Omdat de oude badkamer pas twee jaar oud was toen ik in het huis kwam wonen, stelde ik het uit. Het moet ook financieel passen. Maar op een gegeven moment dacht ik: ik heb er genoeg van. Het is tijd.”  

Samen met zijn vriendin begon hij zich te oriënteren. Ideeën waren er wel, maar nog niet concreet. “Ik wist vooral: als ik het doe, dan wil ik ook een andere indeling. Niet een beetje aanpassen, maar echt anders.” Ze bezochten meerdere specialisten. Ook Brugman kwam voorbij. In de showroom kwam het plan langzaam tot leven. “Je ziet dan zoveel. Kleuren, opstellingen… maar lang niet alles past bij je.” Het gesprek met de adviseur hielp hen daarbij. “Hij gaf advies, maar wij waren ook duidelijk in onze wensen.” Lachend: “Daar praat een adviseur ons niet zomaar vanaf.”

Bij een tweede bezoek werd het ontwerp verder aangescherpt. Ook praktische details kregen aandacht. “Zij letten er bijvoorbeeld op dat er geen spatwater tegen het wastafelmeubel komt, waardoor het sneller slijt. Dat soort dingen, daar denk je zelf niet altijd aan.”

Mission impossible

De ene keuze was makkelijker dan de andere voor Tonny en zijn vriendin. “We hebben geen bad meer. Dat was een bewuste keuze omdat we daar nooit gebruik van maken.” Maar wat te denken van de kleur van het sanitair? “Mijn vriendin wilde per se gun metal voor de kranen. Ik zei nog: weet je zeker dat je dat mooi blijft vinden?” Hij glimlacht. “Nu hebben we het en je ziet wel sneller vlekken. Mijn vriendin blijkt daar toch gevoelig voor. Maar ik moet toegeven: mooi is het ook.” Gelukkig overheerst het positieve gevoel. “De tegels en radiator hebben we samen gekozen. Uiteindelijk klopt het geheel gewoon.”

Zijn favoriete plek? Daar hoeft Tonny niet lang over na te denken. “De regendouche! Dat had ik onderschat. Je bent gewend aan een gewone douchekop”, zegt hij. “Ik dacht eerst: krijg je wel genoeg water met zo’n regendouche?” Nu is hij om. “Het valt 100% mee. Het is geen harde straal, maar wel heel prettig. Ik geniet er echt van.” Lachend: “Mijn vriendin zei nog: ‘Leuk, daar kunnen we samen onder’, waarop ik haar antwoordde: ‘Echt niet, mijn douchemoment is van mij!’”

Badkamermeubel met verlichte badkamerspiegel
BadkamerBadkamer
Wastafel in badkamer

Vakmensen maken het verschil

De uitvoering verliep grotendeels soepel. “In het begin was er een kleine communicatiefout. Maar daarna liep het goed. De monteurs waren heel prettig. De loodgieter, de tegelzetter, de stukadoor… Het waren allemaal fijne mensen om in huis te hebben.” Vooral de afwerker maakte indruk. “Die man was echt fantastisch. Hij dacht echt mee.” Tonny geeft een voorbeeld: “Op de tekening stond het nieuwe muurtje net onder het plafond. Hij vroeg: ‘Wil je dat echt zo? Ik zou het helemaal doortrekken.’ Dat hebben we gedaan. En dat is echt mooier.”

Tonny kijkt nog eens rond in zijn kersverse badkamer. “Ik ben echt blij dat ik die stap heb genomen.” Aan mensen die twijfelen, heeft Tonny een duidelijk advies: “Gewoon doen. Maar denk goed na over wat je wilt. Je kiest iets voor meerdere jaren. Luister naar advies, maar blijf ook bij je eigen idee. Dat werkt het beste.” Over Brugman is hij duidelijk. “Als iemand in mijn familie een nieuwe badkamer wil, zou ik Brugman zeker aanraden.”

Wil je meer informatie?

Wil je meer informatie over het inrichten van jouw badkamer? Kom dan langs in een van de winkels van Brugman. Onze adviseurs helpen je graag verder en geven gratis en persoonlijk advies. Wil je verzekerd zijn van advies én een ontwerp op maat door een gespecialiseerde adviseur? Maak dan een afspraak! Vraag ook ons magazine aan voor nog meer tips en laat je inspireren.

Meer inspiratie en tips?

Vraag hier je gratis keuken en badkamer magazine aan!